Playboy, Buty materiałowe

4 liczba wyników

Oryginalna historia Playboya

Angielski projekt buta od roku 1936

Orygialna marka Playboy pochodzi z 1936 roku, kiedy to angielski szewc Hutton w Northamptonw Anglii, miejscu znanym z najlepszych szewców na świecie, wyprodukował pierwsze buty.Ponad 80 lat później buty nadal są produkowane w oparciu o starą, sprawdzoną konstrukcję z ponad 200 ręcznymi elementami, które wymagają wysokiej klasy umiejętności obuwniczych. Jest to jedenz najbardziej skomplikowanych butów, szczególnie jeśli chodzi o umiesczenie charakterystycznej lamówki i laminowanemu paskowi.Także te same materiały najwyższej jakości, takie, jak 100-procentowy naturalny kauczuk plantacyjny na podeszwę i tylko najlepiej polerowany zamsz i skóra cielęca na górze, są używane również dzisiaj.

Kultowe buty noszone przez legendy

Początkowo Original Playboys osiągnął status ikony, co w dużej mierze przypisuje się gwiazdom hollywoodzkim, które uwielbiały te buty. Zwłaszcza jeden z najgorętszych aktorów na świecie, Steve McQueen, nazywanym The King of Cool, który nosił oryginalne Chukki w latach pięćdziesiątychi siedemdziesiątych zarówno na ekranie jak i poza nim.Także aktorzy, tacy, jak Anthony Perkins, Jason Robards i wielka legenda jazzu Miles Davis należą do tych, którzy nosili stylowe chukki w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, kiedy Playboys i całe Ivy League miały swoje najlepsze lata.

Ponad 80-letnie dziedzictwo

Słynna era Hollywood była definitywną częścią dziedzictwa Original Playboy, jednak w centrum zawsze będzie istniała opowieść o unikalnym, opatentowanym i mistrzowskim wykonaniu samego projektu. Został on utrzymany przy życiu, także po tym, gdy angielski producent zaprzestał działalności w latach siedemdziesiątych i marka została przeniesiona w inne ręce.Istotnie, odwołanie do butów jest nadal jasne, klasyczne i ponadczasowe. Dotyczy to wersji Original Playboy dla mężczyzn i kobiet, a także kolekcji Original City na podeszwie sleeker crepe. Oryginalna marka Playboy jest uosobieniem klasyki, która nigdy się nie nudzi.

Strona 1 z 1

liczba wyników 4
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies. Czytaj więcejOK